SEBASTIAN
ROLICZ

ADWOKAT

Najważniejszy jest Klient. Tylko faktyczne poznanie jego potrzeb pozwala zapewnić wystarczającą ochronę prawną. Dokładam wszelkich starań, aby stworzyć komfortowe warunki komunikacji i współpracy. Gwarantuję pełne zaangażowanie nastawione na sukces.

Publikacje

Uregulowanie kontaktów z dzieckiem po rozstaniu rodziców

2024-05-11 11:28:49

Uregulowanie kontaktów z dzieckiem po rozstaniu rodziców jest jednym z tych aspektów, który wymagają od rodziców współpracy i często kompromisu, aby służyło jak najlepiej interesom dziecka. Prawo rodzinne, stara się chronić interesy najmłodszych, jednocześnie respektując prawa rodzicielskie.

Ile może trwać sprawa rozwodowa przed sądem?

2024-04-16 17:52:15

Czas trwania sprawy rozwodowej przed sądem może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników, takich jak złożoność sprawy, obciążenie sądu, zakres żądania w pozwie, nastawienie stron, skłonność do kompromisu lub jego brak.

Pozew o uchylenie alimentów względem pełnoletniego dziecka

2024-03-01 18:12:19

Ustalony - czy to ugodą czy wyrokiem - obowiązek alimentacyjny względem dziecka nie ma trwałego charakteru. Może się zmienić zarówno wysokość alimentów wraz z upływem czasu, głównie w postaci ich zwiększenia (choć nie jest to regułą), jak i zdezaktualizować sama podstawa prawna obowiązku alimentacyjnego.

Jak sporządzić pozew o alimenty

2024-02-16 19:00:57

Pozew o alimenty jest pismem procesowym, kierowanym do sądu, w sytuacji dochodzenia roszczeń alimentacyjnych od osoby zobowiązanej do ich regulowania.

Podział majątku wspólnego - po rozwodzie, przed rozwodem

2024-02-11 09:18:07

Podział majątku wspólnego małżonków jest jednym z najważniejszych i najtrudniejszych zagadnień prawa rodzinnego. Może odbywać się zarówno polubownie, jak i sądownie, po rozwodzie, a nawet w trakcie trwania małżeństwa (w określonych sytuacjach-w przypadku ustanowienia rozdzielności majątkowej).